Projekt sypialni z łazienką i garderobą

Projekt sypialni z łazienką i garderobą

Sypialnia z łazienką i garderobą projekt

Marzy Ci się master bedroom z garderobą i łazienką? Twój projekt domu już niedługo może zawrzeć taki element, dzięki czemu będziesz miał nowoczesne wnętrze, o jakim zawsze marzyłeś. Sypialnia z garderobą to marzenie wielu, więc projekty domów coraz częściej zawierają w sobie tę przestrzeń. Nie ważne ile m2 będzie mieć powierzchnia użytkowa. Sypialnia małżeńska z własną garderobą i łazienką może być zaprojektowana na wiele sposobów.

Projekt domu z garderobą i łazienką – sypialnia

Coraz więcej domów jednorodzinnych wyposażonych jest w łazienki i garderoby, które mają znaleźć się w sypialni. To nic dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne i jest to przestrzeń prywatna dla np. rodziców, którzy chcą mieć odrębną strefę od swoich dzieci. Taką część domu można śmiało nazwać master bedroom, ponieważ nie ma bardziej komfortowego rozwiązania dla pary. Jeśli sypialnia małżeńska ma się znajdować na poddaszu, ważny jest kąt nachylenia dachu. W projektach domów jednorodzinnych, często stawia się na takie rozwiązania, więc nie ma żadnego problemu z tym, aby pokój sypialniany był umieszczony na poddaszu. Funkcjonalne wnętrza to podstawa w dzisiejszych czasach, ponieważ każdy z nas potrzebuje przestrzeni, gdzie będzie miał wszystko, czego potrzebuje w jednym miejscu. Projekty domów jednorodzinnych właśnie taki charakter mają posiadać.

Powierzchnia użytkowa m 2– projekt

Wiele osób, które decydują się na połączenie sypialni, łazienki i garderoby chcą wiedzieć, jaka powierzchnia zabudowy tego ostatniego pomieszczenia w projekcie domu będzie najlepsza. Projekty nie przewidują raczej mniejszej garderoby niż 3 m 2 i to dla jednej osoby. W takiej przestrzeni jesteśmy w stanie już stworzyć coś funkcjonalnego. Łazienki są już przeważnie większe, ponieważ w nich musimy mieć już nieco więcej swobody. Projekty domu jednorodzinnego często przewidują taki układ – mniejsza garderoba i większa łazienka. W domach jest przeważnie o jedno pomieszczenie sanitarne więcej niż tylko to w sypialni. W końcu dzieci czy nasi goście muszą również mieć miejsce, gdzie mogą zadbać o swoją higienę. Projekty sypialni zakładają również nierzadko tarasy, na które partnerzy mogą wyjść, napawając się świeżym powietrzem.

Strefy w domu jednorodzinnym

Projekty domów jednorodzinnych najczęściej podzielone są na strefy. Sypialnia z garderobą i łazienką najczęściej znajduje się na poddaszu. Dla parteru coraz częściej przeznaczone są pokoje dziecięce i gościnne. Oczywiście nie może zabraknąć salonu wraz z jadalnią. Pomieszczenia te są zazwyczaj duże i przestronne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, oddzielona jest strefa prywatna rodziców i dzieci. Wszyscy wówczas odczuwają swoją prywatność i własną przestrzeń. Oczywiście na dole znajduje się również kuchnia, która nierzadko jest połączona właśnie z jadalnią i salonem. Jeśli mamy taki plan w projekcie domu, wówczas możemy być pewni, że parter będzie bardzo przestronny.

Projekty domów z master bedroom

Jeśli cenisz sobie wnętrza, w których będzie panowała prywatność, strefy będą odpowiednio wydzielone, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć dla siebie master bedroom, to pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstał dla ciebie taki projekt wnętrza domu. Nowoczesne rozwiązania, zaprojektowane według twojego stylu są na wyciągnięcie ręki. Takie pomieszczenia cieszą się zaufaniem, ponieważ mamy zapewnione bezpieczeństwo dla swoich prywatnych rzecz, takich jak: kosmetyki, ubrania, czy inne przedmioty osobiste. Taki projektów powstaje coraz więcej, ponieważ zaczynamy doceniać możliwość komfortowego spędzania czasu. Master bedroom to już właściwie stała część w projekcie domu, który jest nastawiony na nowoczesne wnętrza.

Strefa rodziców – dlaczego warto ją mieć?

Projekty domów są dziś właściwie skazane na projekt domu, gdzie znajduje się strefa rodziców. Wymieńmy zalety sypialni, gdzie znajduje się garderoba i która połączona jest z łazienką:

  • jest to miejsce ryzyko, że jakiś gość niechcący zajrzy do tego pomieszczenia. Jeśli pokój będzie znajdował się na poddaszu, a druga łazienka będzie na dole to raczej nie ma szans, aby ktoś przez przypadek otworzył naszą sypialnię czy garderobę;
  • możesz korzystać z łazienki w nocy i nie przeszkadzać w ten sposób innym domownikom. Umieszczenie w projekcie dwóch łazienek jest naprawdę dobrym pomysłem;
  • dla gospodarzy domu jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ mogą odciąć się od wszystkich i zająć sobą.

Wymiary działki a projekt domu

Od wymiarów działki zależy jaki dom będziemy mogli postawić, a co za tym idzie, jaka powierzchnia zabudowy będzie możliwa do zrealizowania w poszczególnych częściach domu. Wymiary działki najlepiej skonsultować z architektem, jednak ważne, aby zwrócić uwagę na to, aby działka była kwadratowa lub prostokątna, ponieważ wówczas łatwiej postawić na niej dom.

Typ realizacji:

Dom jednorodzinny

Lokalizacja:

Zalesie

Powierzchnia:

145 mkw.

Udostępnij